Pigmenty Long-Time-Liner

Firma Long-Time-Liner® zbiera doświadczenie w produkcji pigmentów do makijażu permanentnego od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Farby pigmentacyjne oferowane do metody Conture® Make up produkowane są w warunkach sterylnych we własnym laboratorium firmy LONG-TIME-LINER® w Monachium.

Wszystkie barwniki posiadają certyfikat i spełniają standardy EEC i FDA, dotyczące zawartości metali ciężkich oraz zanieczyszczeń organicznych.

WARIANTY FARB PIGMENTACYJNYCH Long Time Liner®

* Farby pigmentacyjne do pigmentacji upiększających typu Designer

Zastosowane materiały odpowiadają całkowicie rozporządzeniom kosmetologicznym. Długoletnie doświadczenie firmy Long Time Liner® Make up GmbH nie odnotowało żądnych negatywnych zjawisk, ani podrażnień bądź nieprzyjemnych reakcji na skórze.

* Farby pigmentacyjne Conture® 2000

Pigmenty Conture® 2000 wykorzystywane są w zakresie medycznej pigmentacji.

Zastosowane farby to sterylne, antybakteryjne, nieorganiczne pigmenty (żelazo i tlenki tytanu) pochodzenia mineralnego, uzyskujące certyfikaty, oraz spełniające międzynarodowe normy i rozporządzenia dotyczące produktu medycznego.

Aby sprostać standardowi wymogów firma Long Time Liner® spełniła następujące wymagania:
- status mikrobiologiczny,
- bezpieczeństwo sterylności poprzez promieniowanie Gamma,
- opakowanie sterylne,
- sterylne farby pigmentacyjne.

Farby pigmentacyjne Conture® 2000 pod względem alergologicznym i toksykologicznym nie budzą żądnych zastrzeżeń i klasyfikują się jako A 0, spełniają wytyczne standardu pigmentacji medycznej czyli mogą być stosowane do pigmentacji rekonwalescencyjnej, kamuflażowej i pigmentacji odnawialnej.

Farby Long Time Liner® nie zawierają gliceryny.

Jasne odcienie tworzone są z użyciem dwutlenku tytanu , ciemne zaś otrzymywane są z tlenków żelaza. Mieszając te składniki w odpowiednich proporcjach osiągane jest pełne spektrum barw – od czarnego przez brąz do czerwonego i ochry. Jasne odcienie zawierają więcej dwutlenku tytanu. Obydwa związki są bezpieczne i nie powodują reakcji alergicznych.